sobota 22. prosince 2012

PF 2013 a trocha slovVážení čtenáři, přeji Vám krásné Vánoce a vše nejlepší do nového – věřme, že pro nás všechny – úspěšného roku 2013! A jaký byl ten předchozí?

Rok 2012 byl náročný. Pro svět, pro naši zemi, pro každého z nás. Osobně chci poděkovat všem redakcím, které letos publikovaly mé články – Psychologii dnes, Neviditelnému psovi, Virtually, Eportálu, iHub.cz, AC 24, samozřejmě i blogům na iDNES.cz a dalším. Chci poděkovat taky těm, kteří se slušně a věcně zapojují do diskuzí pod články a také těm, kteří mé texty sdílejí na sociálních sítích a především těm, kteří mají mysl otevřenou a o věcech, o kterých píšu, kriticky přemýšlejí.

Osobně jsem si během tohoto roku uvědomil, že na tom musím taky zapracovat. Znovu jsem si dělal přehled ve svých názorech, snažil se přihlédnout i k tomu, odkud se vzaly, jaké byly předtím, jaká je má znalost dané věci i síla mého přesvědčení o tom kterém postoji. Mohu říct, že k tomu mi hodně pomohla i univerzita, která se k rozvíjení kritického a fakticky přesného myšlení snaží mladé lidi vést.

Uvědomil jsem si také, že mé články již nemusí být jen emocionální reakcí na nějaké aktuální téma, že nemusí být ani zaujatým tlačením názoru za každou cenu bez přihlédnutí k argumentům protistrany, že zkrátka mé texty mohou mít po obsahové stránce nějakou kvalitu. Ale ne pouze po obsahové, i po té formální. Zjistil jsem, že psaný text je jednou z mých silných stránek, a proto se v něm budu i nadále snažit zlepšovat – stylisticky, gramaticky i pravopisně.

Chci zároveň svým pravidelným čtenářům ulehčit možnost dostat se k mým článkům. Zavádím možnost odběru článků pomocí tzv. newslletters, i nadále budu své články zasílat vybraným redakcím, budu je sdílet i na Facebooku, Twitteru, případně dalších sociálních sítích. Myslím si, že důležitá je i zpětná vazba, a pro tu věcnou jsem zřídil tento dotazník.

V novém roce bych rád zapracoval nejen na kvalitě formy i obsahu mých textů, nejen pokračoval v komentování aktuálních i nadčasových společenských a politických témat, ale také se více zaměřil na konkrétní oblasti formou odbornějších textů v tom, co mě zajímá a co si myslím, že by Češi potřebovali slyšet. Zároveň bych rád rozšířil i témata – tedy více se věnovat i psychologii, osobnímu rozvoji, ale také politologii – ne pouze politice.

Budu se těšit na Vaše komentáře, argumenty, sdílení nebo kritiku a také zpětnou vazbu.

Díky,
Mirek Návrat